Tervetuloa

Ombrelo kokoaa yhteen kuntoutusalan yrittäjiä, mm. puheterapeutteja, toimintaterapeutteja, psykologeja ja musiikkiterapeutteja. Luomme kuntoutukselle puitteet, joissa asiantuntija voi keskittyä olennaiseen eli asiakkaaseen ja tämän tarpeisiin.

Sivujamme uudistetaan parhaillaan!

Me varjon alla

Ombrelo Oy

Nina von Schantz

Yrittäjä, hallituksen puheenjohtaja

Puh. 050 307 8555
nina.vonschantz@ombrelo.fi

Mari Kankaanpää

(Vanhempainvapaalla)

Hallintojohtaja KTM, KM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8455
mari.kankaanpaa@ombrelo.fi

Sanna Kuusisaari

Hallintokoordinaattori
Seinäjoki

Puh. 050 307 8027
sanna.kuusisaari@ombrelo.fi

Emmi Latvala

Tukipalvelujen ja puheterapian assistentti
Seinäjoki

Puh. 050 307 8054
emmi.latvala@habs.fi

VERSO Kuntoutus Oy

Sosiaalisen vuorovaikutuksen kuntoutuksen palvelut.
Ombrelo Seinäjoki ja Vaasa.
www.versokuntoutus.fi

Pirita Hämäläinen

PsM Laillistettu psykologi, PRT-ohjaaja, aineopettaja, tutkija
Ombrelo Seinäjoki ja Vaasa

Puh. 045 892 4321
pirita@versokuntoutus.fi

Mari Haapala

PRT-ohjaaja, vertaisohjaaja
Ombrelo Seinäjoki

marihoo@versokuntoutus.fi

Mari Yli-Koski

PRT-ohjaaja, neuropsykiatrinen valmentaja
Ombrelo Seinäjoki ja Vaasa

mariyk@versokuntoutus.fi

Marjo Helene Haanpää

Musiikkiterapeutti (laaja-alainen), musiikkipedagogi (ylempi AMK), laulupedagogi, muusikko/laulaja, johdon työnohjaaja/coach -koulutuksessa
Ombrelo Seinäjoki

marjohelene@versokuntoutus.fi

FIABA kuntoutus Oy

Puheterapia, myös Kelan korvaama kuntoutus.
Talterapi, även FPA-ersatt rehabilitering.
Ombrelo Vaasa/Vasa.

Sofia Sinimäki

Puheterapeutti, talterapeut FM
Ombrelo Vaasa/Vasa

Puh./tel. 044 556 7710
sofia.sinimaki@ombrelo.fi

Tmi Heini Annala

Puheterapia, myös Kelan korvaama kuntoutus.
Ombrelo Kokkola.

Heini Annala

Puheterapeutti FM
Ombrelo Kokkola

Puh. 040 961 6072
heini.annala@puheterapeutti.fi

Puheterapiapalvelu Marika Kangas

Puheterapia, myös Kelan korvaama kuntoutus.
Ombrelo Seinäjoki.

Marika Kangas

Puheterapeutti FM
Ombrelo Seinäjoki

Puh. 045 616 2886
marika.kangas@ombrelo.fi

Ciepu Oy

Puheterapia, myös Kelan korvaama kuntoutus.
Ombrelo Seinäjoki.

Päivi Hautamäki

Puheterapeutti FM, PRT-ohjaaja
Ombrelo Seinäjoki

Puh. 044 975 1840
paivi.hautamaki@puheterapeutti.fi

Puheterapiapalvelu PragmOs

Puheterapia.
Ombrelo Vaasa.

Maija Hämäläinen

Puheterapeutti FM
Vaasa

Puh. 044 345 6959
maija.hamalainen@ombrelo.fi

Puheterapia Praati

Puheterapia.
Ombrelo Vaasa.

Riitta Kyllönen

Puheterapeutti FM
Ombrelo Vaasa

Puh. 0400 902 616
riitta.kyllonen@puheterapeutti.fi

Paula Nyrhinen

Paula Nyrhinen

Psykiatrinen Sh
Ratkaisukeskeinen psykoterapeutti
NLP-master

Ombrelo Seinäjoki

Puh. 050 537 4502
paula.nyrhinen@ombrelo.fi

NeuroSein Oy

Anu Koivulahti

Psykiatrinen Sh
Neuroterapeutti
Seinäjoki

Puh. 050 4670 669
anukoivulahti@gmail.com

Puheterapeutti Päivi Myllymäki

Päivi Myllymäki

Puheterapeutti FM
Kokkola

Puh. 040 199 3293
paivi.myllymaki@ombrelo.fi

Talterapi T.Westerlund

Tina Westerlund

Talterapeut FM
Ombrelo Vasa

Tel. 050 528 9674

tina.westerlund@ombrelo.fi

HABS kuntoutus rehabilitering Oy

Puheterapia, myös Kelan korvaama kuntoutus. Talterapi, även FPA-ersatt rehabilitering.
Ombrelo Vaasa, Seinäjoki, Kokkola.
www.habs.fi

Nina von Schantz

Puheterapeutti FM

Puh. 050 307 8555
nina.vonschantz@habs.fi

Cecilia Lövdahl

Talterapeut FM
Vasa

Tel. 050 307 8024
cecilia.lovdahl@habs.fi

Ida-Maria Heikius

Talterapeut FM
Vasa

Tel. 050 307 8030
ida-maria.heikius@habs.fi

Anne Mansikkamäki

Puheterapeutti FM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8599
anne.mansikkamaki@habs.fi

Lisette Kalander

Talterapeut FM
Vasa

Tel. 050 307 8512
lisette.kalander@habs.fi

Eeva Loponen

Puheterapeutti FM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8737
eeva.loponen@habs.fi

Anne-Marie Burman

Talterapeut FM
Vasa

Tel. 050 307 8039
anne-marie.burman@habs.fi

Marika Kangas

Puheterapeutti FM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8056
marika.kangas@habs.fi

Johanna Varpula

Puheterapeutti FM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8058
johanna.varpula@habs.fi

Minna Ala-Kopsala

Puheterapeutti FM
Kokkola

Puh. 050 307 8086
minna.ala-kopsala@habs.fi

Elina Jokinen

(äitiyslomalla)

Puheterapeutti FM
Kokkola

Puh. 050 307 8148
elina.jokinen@habs.fi

Linn Sjöholm

Talterapeut FM
Vasa

Tel. 050 307 8176
linn.sjoholm@habs.fi

Hanna Saari

Puheterapeutti FM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8031
hanna.saari@habs.fi

Niina Kortesoja

(äitiyslomalla)

Puheterapeutti FM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8294
niina.kortesoja@habs.fi

Laura Koskimäki

Puheterapeutti FM
Vaasa

Puh. 050 307 8329
laura.koskimaki@habs.fi

Pauliina Alatalo

Puheterapeutti FM
Seinäjoki

Puh. 050 307 8446
pauliina.alatalo@habs.fi

Henna-Liisa Kaihovirta

Puheterapeuttiopiskelija
Seinäjoki

Puh. 050 307 8338
henna-liisa.kaihovirta@habs.fi

Cecilia Långnabba

Talterapeut FM
Vasa

Tel. 050 307 8437
cecilia.langnabba@habs.fi

John Smedberg

Talterapeut FM
Karleby

Tel. 050 307 8004
john.smedberg@habs.fi

Heidi Ågren

Puheterapeuttiopiskelija
Vaasa

Puh. 050 307 8320
heidi.agren@habs.fi

Täällähän me

Ombrelo palvelee kolmen maakunnan alueella, Etelä-Pohjanmaalla, Pohjanmaalla ja Keski-Pohjanmaalla. Toimipaikkamme löydät alla olevista kaupungeista. Kaikki tilat sijaitsevat käyntikerroksessa ja soveltuvat myös esim. pyörätuolin käyttäjille. Sisäänkäyntien läheisyydessä on maksutonta pysäköintitilaa (osin ns. kiekkopaikkoja). Invataksilla pääsee sisäänkäyntien eteen.

Seinäjoki

Kauppakatu 15 C, 60100 Seinäjoki

Huom!
Sisäänkäynti sijaitsee korttelin keskellä, kävelykadun puolella.

Vaasa

Ratakatu 1 B 2, 65100 Vaasa

Huom!
Navigaattorilla osoite Kauppapuistikko 1 ohjaa lähelle risteystä.

Kokkola

Torikatu 16, 67100 Kokkola