050 307 8555 info@ombrelo.fi

HABS kuntoutus rehabilitering Oy

HABS kuntoutus rehabilitering oy tuottaa puheterapiapalveluja kahdella kielellä kolmen maakunnan alueella. HABSissa työskentelee yhteensä yli 20 puheterapeuttia (Vaasa, Seinäjoki ja Kokkola).

Toiminnan tavoitteena on tuottaa laadukkaita kuntoutuspalveluja lapsille ja aikuisille, jotka tarvitsevat tukea arkensa sujumiseen. Osa käynneistä toteutetaan vastaanottokäynteinä, mutta pääosin työ tehdään asiakkaiden omissa toimintaympäristöissä mm. kodeissa, päiväkodeissa tai kouluissa.

Toiminnan keskeisiä arvoja ovat avoimuus ja luotettavuus sekä asiakkaan etu, hyvä arki ja yhdessä tekemisen ilo.

Tukipalvelut

von Schantz, Nina – HABS

Nina von Schantz

toimitusjohtaja, puheterapeutti FM
p. 050 307 8555
nina.vonschantz@habs.fi

Kankaanpää, Mari – HABS

Mari Kankaanpää

hallintojohtaja (opintovapaalla)
p. 050 307 8455
mari.kankaanpaa@habs.fi

Kuusisaari, Sanna – HABS

Sanna Kuusisaari

hallintokoordinaattori
p. 050 307 8027
sanna.kuusisaari@habs.fi

Vaasa

Burman, Anne-Marie

Anne-Marie Burman

(perhevapaalla)
puheterapeutti
p. 050 307 8039
anne-marie.burman@habs.fi

Heikius, Ida-Maria

Ida-Maria Heikius

(perhevapaalla)
puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8030
ida-maria.heikius@habs.fi

Kalander, Lisette

Lisette Kalander

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8512
lisette.kalander@habs.fi

Käld, Lina

Lina Käld

Puheterapeuttiopiskelija
p. 050 307 8058
lina.kald@habs.fi

Koskimäki, Laura

Laura Koskimäki

puheterapeutti
p. 050 307 8329
laura.koskimaki@habs.fi

Långnabba, Cecilia

Cecilia Långnabba

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8437
cecilia.langnabba@habs.fi

Lövdahl, Cecilia

Cecilia Lövdahl

(perhevapaalla)
puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8024
cecilia.lovdahl@habs.fi

Lyttbacka, Sofia

Sofia Lyttbacka

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8054
sofia.lyttbacka@habs.fi

Nyberg, Marie

Marie Nyberg

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8030
marie.nyberg@habs.fi

Romppainen, Roosa-Maria

Roosa-Maria Romppainen

puheterapeutti
p. 050 307 8056
roosa-maria.romppainen@habs.fi

Sjöholm, Linn

Linn Sjöholm

(perhevapaalla)
puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8176
linn.sjoholm@habs.fi

Ågren, Heidi

Heidi Ågren

puheterapeutti
p. 050 307 8320
heidi.agren@habs.fi

Seinäjoki

Alatalo, Pauliina

Pauliina Alatalo

puheterapeutti
p. 050 307 8446
pauliina.alatalo@habs.fi

Härkönen, Niina

Niina Härkönen

puheterapeutti
p. 050 307 8294
niina.harkonen@habs.fi

Kaihovirta, Henna-Liisa

Henna-Liisa Kaihovirta

puheterapeutti
p. 050 307 8338
henna-liisa.kaihovirta@habs.fi

Manninen, Veera

Veera Manninen

puheterapeutti
p. 050 307 8540
veera.manninen@habs.fi

Mansikkamäki, Anne

Anne Mansikkamäki

puheterapeutti
p. 050 307 8599
anne.mansikkamaki@habs.fi

Ojala, Petra

Petra Ojala

(perhevapaalla)
puheterapeutti
p. 050 307 8003
petra.ojala@habs.fi

Saari, Hanna

Hanna Saari

puheterapeutti
p. 050 307 8031
hanna.saari@habs.fi

Kokkola

Ala-Kopsala, Minna

Minna Ala-Kopsala

puheterapeutti
p. 050 307 8086
minna.ala-kopsala@habs.fi

Harmaala, Päivi

Päivi Harmaala

(perhevapaalla)
puheterapeutti
paivi.harmaala@habs.fi

Jokinen, Elina

Elina Jokinen

puheterapeutti
p. 050 307 8148
elina.jokinen@habs.fi

Källman, Alexandra

Alexandra Källman

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8455
alexandra.kallman@habs.fi

Karhukorpi, Iina

Iina Karhukorpi

puheterapeutti
p. 050 307 9057
iina.karhukorpi@habs.fi

Smedberg, John

John Smedberg

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8004
john.smedberg@habs.fi

Palvelut