050 307 8555 info@ombrelo.fi

HABS kuntoutus rehabilitering Oy

HABS kuntoutus rehabilitering oy tuottaa puheterapiapalveluja kahdella kielellä kolmen maakunnan alueella. HABSissa työskentelee yhteensä yli 20 puheterapeuttia (Vaasa, Seinäjoki ja Kokkola).

Toiminnan tavoitteena on tuottaa laadukkaita kuntoutuspalveluja lapsille ja aikuisille, jotka tarvitsevat tukea arkensa sujumiseen. Osa käynneistä toteutetaan vastaanottokäynteinä, mutta pääosin työ tehdään asiakkaiden omissa toimintaympäristöissä mm. kodeissa, päiväkodeissa tai kouluissa.

Toiminnan keskeisiä arvoja ovat avoimuus ja luotettavuus sekä asiakkaan etu, hyvä arki ja yhdessä tekemisen ilo.

Tukipalvelut

von Schantz, Nina – HABS

Nina von Schantz

toimitusjohtaja, puheterapeutti FM
p. 050 307 8555
nina.vonschantz@habs.fi

Kankaanpää, Mari – HABS

Mari Kankaanpää

hallintojohtaja (opintovapaalla)
p. 050 307 8455
mari.kankaanpaa@habs.fi

Kuusisaari, Sanna – HABS

Sanna Kuusisaari

hallintokoordinaattori
p. 050 307 8027
sanna.kuusisaari@habs.fi

Vaasa

Burman, Anne-Marie

Anne-Marie Burman

puheterapeutti
p. 050 307 8039
anne-marie.burman@habs.fi

Heikius, Ida-Maria

Ida-Maria Heikius

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8030
ida-maria.heikius@habs.fi

Kalander, Lisette

Lisette Kalander

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8512
lisette.kalander@habs.fi

Koskimäki, Laura

Laura Koskimäki

puheterapeutti
p. 050 307 8329
laura.koskimaki@habs.fi

Långnabba, Cecilia

Cecilia Långnabba

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8437
cecilia.langnabba@habs.fi

Lövdahl, Cecilia

Cecilia Lövdahl

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8024
cecilia.lovdahl@habs.fi

Romppainen, Roosa-Maria

Roosa-Maria Romppainen

puheterapeuttiopiskelija
p. 050 307 8056
roosa-maria.romppainen@habs.fi

Sjöholm, Linn

Linn Sjöholm

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8176
linn.sjoholm@habs.fi

Ågren, Heidi

Heidi Ågren

puheterapeutti
p. 050 307 8320
heidi.agren@habs.fi

Seinäjoki

Alatalo, Pauliina

Pauliina Alatalo

puheterapeutti
p. 050 307 8446
pauliina.alatalo@habs.fi

Kaihovirta, Henna-Liisa

Henna-Liisa Kaihovirta

puheterapeuttiopiskelija
p. 050 307 8338
henna-liisa.kaihovirta@habs.fi

Kortesoja, Niina

Niina Kortesoja

puheterapeutti (perhevapaalla)
p. 050 307 8294
niina.kortesoja@habs.fi

Manninen, Veera

Veera Manninen

puheterapeutti
p. 050 307 8540
veera.manninen@habs.fi

Mansikkamäki, Anne

Anne Mansikkamäki

puheterapeutti
p. 050 307 8599
anne.mansikkamaki@habs.fi

Ojala, Petra

Petra Ojala

puheterapeutti
p. 050 307 8003
petra.ojala@habs.fi

Saari, Hanna

Hanna Saari

puheterapeutti
p. 050 307 8031
hanna.saari@habs.fi

Varpula, Johanna

Johanna Varpula

puheterapeutti
p. 050 307 8058
johanna.varpula@habs.fi

Kokkola

Ala-Kopsala, Minna

Minna Ala-Kopsala

puheterapeutti
p. 050 307 8086
minna.ala-kopsala@habs.fi

Harmaala, Päivi

Päivi Harmaala

puheterapeutti
paivi.harmaala@habs.fi

Jokinen, Elina

Elina Jokinen

puheterapeutti
p. 050 307 8148
elina.jokinen@habs.fi

Smedberg, John

John Smedberg

puheterapeutti (ruotsink.)
p. 050 307 8004
john.smedberg@habs.fi

Palvelut